کنترلر موتور-ژنراتور گازی ( GAS )

راهکار ComAp در کنترل موتور ژنراتورهای گاز سوز ، ارائه یک سیستم کنترل برای کنترل جامع شامل کنترل نسبت سوخت و هوا (AFR Control)  و کنترل موتور- ژنراتور در کاربردهای جزیره ای و موازی باشهر می باشد . این راهکار ضمن کاهش هزینه ها ، پیاده سازی سیستم کنترل را بسیار ساده می نماید. راهکار ComAp  طیف وسیعی از کاربردهای تولید انرژی و تولید همزمان برق و حرارت بوسیله موتور ژنراتورهای گاز سوز را پوشش می دهد.

GAS - GAS 1

کنترل ژنراتور گاز سوز

◄ اجزای سیستم کنترل:

   ● کنترلر اصلی : مهمترین  قسمت سیستم است که وظیفه  کنترل موتور،ژنراتور و سیستم CHPرا بعهده دارد. سایر  اجزا به وسیله ی باس سرعت بالا به کنترلر اصلی متصل هستند.

   ● ماژولهای ورودی –خروجی : ماژولها توسعه جهت دریافت سیگنالهای اندازه گیری مانند دما، سطح، فشار و صدور فرمان جهت فعال سازی پمپ ها، فن ها، شیرها و غیره بکار میروند. این ماژولها می توانند نزدیک موتور در تابلو جداگانه ای قرار گیرند.

   ●  HMI: پنلهای نمایشگر گرافیکی جهت  نمایش اطلاعات  موتور- ژنراتور  و سیستم CHPبرای بهره بردار

راهکار اختصاصی برای کنترل موتور-ژنراتورهای گاز سوز:

   ● توابع از پیش برنامه ریزی شده با پارامترهای قابل تنظیم برای کنترل موتور-ژنراتور– برای مثال سیکل استارت موتور، سنکرون سازی و کنترل بار.

   ●  نیازهای خاص مشتریان را می توان از طریق PLC  داخلی به سادگی پیاده سازی کرد.

   ● راهکار متناسب با استانداردهای مورد نیاز CHP  مانند VDE-AR-N-4105, BDEW, SIL

راهکار ایجاد تمایز برای مشتریان

   ● ساختار گسترده PLCداخلی به مشتری اجازه اجرای  پیاده سازی هر نوع تابع و کنترل فن ها، شیرها ، دودکشها ، شیرهای سه راهه و  غیره را به کاربر می دهد بدون اینکه نیازی به درخواست از سازنده  برای پیاده سازی این ویژگی ها باشد . این ویژگی باعث صرفه جویی در زمان، هزینه و حفظ دانش برای مشتری میشود.

   ● ایجاد واسط اپراتوری خاص به کمک پنل های نمایشگر و نرم افزارهای  مربوط.

راهکار های مناسب برای سیستم CHP

    ● سیستم کنترل ComAp با ایجاد  ارتباط با تمام قسمت های مهم در موتور گاز سوز مانند گاورنر، سیستم جرقه زن ، سیستم detonation و خواندن اطلاعات آنها امکان تشخیص سیستم کنترل  از عملکرد موتور را بخصوص در زمان توقف موتور بهبود می دهد.

   ● تمام آلارمها در حافظه کنترلر ذخیره می گردد   و بهره بردار می تواند در صورت وقوع خطا هشدار لازم را دریافت کند.

   ● محصولات ComAp دارای قابلیت مانیتورینگ از راه دور  برای  تمام مقادیر و پارامترها و دریافت هشدار در صورت بروزخطا در موتور-ژنراتور را دارد ،بدین ترتیب بهره بردار بصورت بدون وقفه و بر خط بر سیستم نظارت دارد.

InteliSys Gas

   ● کنترلر قدرتمند جهت موتور- ژنراتورهای  گازسوز با قابلیت سنکرون کردن تا 31 ژنراتور باهم

   ● دارای توابع از پیش برنامه ریزی شده با پارامترهای قابل تنظیم برای کنترل موتور-ژنراتور– برای مثال سیکل استارت موتور، سنکرون سازی و کنترل بار.

   ● PLCداخلی با ساختار ساده جهت نیازهای خاص و منحصر بفرد به عنوان مثال کنترل سیستم CHP

   ● قابلیت ارتباط با سایر کنترلرها یا ECUموتور گاز سوز

   ● طیف گسترده ای از پروتوکلهای ارتباطی جهت مانیتورینگ مانند Ethernet،RS232،RS485و پروتوکل های  Modbus RTU،   Modbus TCP، SNMP.

پنل های اپراتوری سری  InteliVision

   ● دارای صفحه نمایش رنگی 5، 8، 12 و 17 اینچ مطابق با نیاز کاربر.

   ● تکنولوژی plug and play

   ● دارای ویژگی های نمایشی پیشرفته برای واحدهای CHPمانند نظارت بر حرارت سیلندرها با پنل های 8 و 12 اینچ

ComAp - کنترلر سنکرون دیزل ژنراتور